III Spotkania edukacyjno-patriotyczne "Czasy Bohaterów"

Hej dzieciaki !
Zapraszamy Was na III spotkania edukacyjno-patriotyczne „ Czasy bohaterów” w ramach których obędzie się Biwak Partyzancki.

Projekt realizowany jest przy współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej, Gminy Stalowa Wola, Koła Łowieckiego „Głuszec”-Tarnobrzeg.

biwak partyzancki 1

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia: 30 kwietnia 2019 roku.

W ramach wpisowego w kwocie!? 17 zł ! zapewniamy:

• transport
  • ubezpieczenie
  • wyżywienie ( śniadania, obiady, kolacje )
  • koszulkę okolicznościową,
  • zakwaterowanie w namiotach
  • nagrody dla najlepszych zespołów??

UWAGA ! Śpimy w namiotach !

Spotykamy się 10 maja 2019 r o godz. 16.30 obok Szkoły nr 11 w Stalowej Woli, ul. Wojska Polskiego.
Do domu wrócimy w niedzielę 12 maja około godz.18.00.

Oj będzie się działo !
W lasach janowskich rozbijemy obozowisko partyzanckie, podczas którego dowiecie się jak wyglądało życie partyzantów, dowiecie się o oddziałach partyzanckich, uzbrojeniu w czasie wojny, łączności radiowej. Poznacie sylwetki partyzantów z oddziały Ojca Jana.
Podczas gry terenowej poszukiwać będziemy zaginionego cichociemnego. Członkowie Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” pokażą nam swoje zbiory, wojenne pamiątki i opowiedzą o nich ciekawe historię. Razem poszukiwać będziemy „skarbów” w ziemi.
Podczas biwaku gościć będziemy członków Fundacji „Przywróćmy Pamięć” oraz członków Pułku Ułanów z Obojnej i Gorzyc, członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Nisko-Stalowa Wola, przedstawicieli Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Podczas trwania biwaku rozbrzmiewać będą patriotyczne pieśni a wtórować nam będzie Grupa Rekonstrukcyjna Żołnierzy WP Wrzesień 1939 z Jastkowic. Nie zabraknie kuchni polowej, z której zaserwujemy pyszną grochówkę.

Uczestnicy biwaku będą mogli spróbować własnych sił w rozpalaniu ogniska, gotowaniu posiłku, posługiwaniu się mapą czy bytowaniu w lesie.
Aby uczestnictwo w biwaku było przyjemnością, do plecaka trzeba zapakować tylko najpotrzebniejszy ekwipunek, a zbędne rzeczy pozostawiamy w domu.

Kto nie wie co należy zabrać- informujemy:

• śpiwór
  • karimata
  • komplet bielizny na 2 dni
  • kurtka+ spodnie
  • ciepła bluza lub sweter w ciemnym kolorze
  • kurtka przeciwdeszczową
  • wygodne buty za kostkę
  • kubek, menażka lub miska + niezbędnik ( ew. łyżka+widelec)
  • przybory do mycia
  • mała latarka
  • notatnik +długopis

Uwaga ! nie zapomnijcie o środkach przeciw komarom !