Napis na głównej

Azymut na przygodę
kolonie, obozy, wycieczki dla dzieci i młodzieży, zajęcia dla seniorów

Biuro nieczynne !

biuro nieczynne

Zapraszamy na rodzinny spływ kajakowy

Rodzinny Spływ kajakowy

Termin i miejsce : 11.05.2024 r.
trasa spływu : rzeka Wieprz , Obrocz - Zwierzyniec (Zalew Rudka) długość spływu 8 km.

Wyjazd : 11.05.2024r. ( sobota )r. o godz. 7.30 ( parking obok Hotelu ,,Hutnik’’)
Powrót : 11.05.2024 r. ok. godz. 19.00 ( j.w.). Koszt udziału w spływie wynosi 100,00 zł.

Senior w cyfrowym świecie

We wtorek 23 kwietnia odbyły się warsztaty/ spotkanie seniorów z p.Informatykiem w ramach zadania współfinansowanego ze środków Gminy Stalowa Wola " SENIOR W CYFROWYM ŚWIECIE".
senior w cyfrowym świecie zdjęcie Tematem spotkania było zagrożenie i ataki ze strony cyberprzestępców.
Seniorzy dowiedzieli się jak smartfony mogą być na celowniku przestępców. Jest wiele metod , które stosują przestępcy aby dostać się do naszych urządzeń.
Socjotechnika - phishing, smishing, vishing - metody te wykorzystuje się do uzyskania do dostępu danych, kradzieży pieniędzy i tożsamości oraz przejmowania kont.
Oszuści podszywają się pod pracowników banków, instytucji, rodzin itp. Nie mamy zbyt dużego wpływu na niektóre metody przestępców, niemniej jednak przed cyberatakami na nasze urządzenia może nas uchronić czujność i zdrowy rozsądek.
Na następnym spotkaniu dowiemy się jak zwiększyć bezpieczeństwo nasze i naszych urządzeń. Spotkanie z p.Informatykiem dostarczyło nam wiele cennych informacji jak nie zostać ofiarą oszustów popartych krótkimi filmikami. W pełni będziemy korzystali z rad Prowadzącego.
Zadanie " SENIOR W CYFROWYM ŚWIECIE " współfinansowane ze środków Gminy Stalowa Wola.

Senior w cyfrowym świecie- zapraszamy na spotkanie

Senior w cyfrowym świecie

Wycieczka Szlakiem zamków i pałaców 19.04.2024

Fotorelacja z wycieczki  jak zawsze na naszym fb.

Szlakiem zamków i pałaców Kurozwęki

Klub Młodego Podróżnika na stalowowolskich błoniach

na błoniach

W Piątkowe popołudnie Klub Młodego Podróżnika wybrał się na Nordic walking na Stalowowolskie Błonia ☺️ Aktywnie spędzony czas pomógł nam również się zintegrować przy wspólnych rozmowach podczas spacerowania😄 Podczas przerwy wykonaliśmy ćwiczenia w parach, przy których nie brakowało nam zabawy.

Aktywne popołudnie zaliczamy do udanych 😇

Dziękujemy Panu Grześkowi za wspólne ćwiczenia i spędzony czas.

Wycieczka do Ojcowa- było fajnie ;)

W sobotę 13 kwietnia Klub Młodego Podróżnika wyruszył na kolejną przygodę 🚌🚌Zwiedzanie zaczęliśmy od Jaskini Nietoperza, w której jak sama nazwa wskazuje było wiele nietoperzy. 🦇🦇Od pana przewodnika dowiedzieliśmy się, że jest to największa jaskinia Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Łączna długość jaskini wynosi 454m, dowiedzieliśmy się także, że były w niej kręcone sceny filmu m.in. do "Legend o Świętym Mikołaju" czy też do "Ogniem i mieczem". Pieskowa Skała była naszym kolejnym punktem. Tam pani przewodnik opowiedziała nam o historii zamku, zwróciła też uwagę na stojącą niedaleko "Maczugę Herkulesa" której wysokość to 25m. Powstała wskutek krasowej działalności wód i nierównomiernej wytrzymałości na wietrzenie budującego skały wapienia skalistego. Na jej szczycie znajduje się mały, żelazny krzyż, który upamiętnia zdobycie skały przez Leona Witka z Katowic w 1933 roku. Naszą kolejną aktywnością było zwiedzanie Doliny Prądnika. Tam doszliśmy do źródełka miłości ❤️❤️przy którym szczęśliwie zakochane osoby powinny obmyć sobie twarz. W dolinie odwiedziliśmy również Bramę Krakowską która służyła jako szlak handlowy z Krakowa na Śląsk. Ostatnim punktem naszej wyprawy była Pustynia Błędowska, jej powierzchnia to około 33 km². Powstała ona w wyniku lądolodu.

Do domów🏠 wróciliśmy z uśmiechem i bogatsi o nową wiedzę ☺️
Zadanie współfinansowane z Gminy Stalowa Wola. wycieczka dla dzieci Ojców

Spotkanie przed wyjazdem do Bośni