Wigilii to czas

Wigilia to czas czuwania i oczekiwania – dla nas, to także czas podsumowania projektu „ Żyjemy z pasją”. Podsumowaliśmy działania, które realizowaliśmy przez ostatnie miesiące, wspominaliśmy miłe chwile, czas spędzony wspólnie. Pani Marysia przybliżyła nam zapomniane już zwyczaje wigilijne oraz obrzędowości chrześcijańskie. Wspominaliśmy jak dawniej wyglądały wieczerze, jak się do nich przygotowywano. Wspominaliśmy trudne lata 80, tuż po wybuchu stanu wojennego. Seniorzy chętnie dzielili się swoimi opowieściami, niekiedy smutnymi i trudnymi, niekiedy radosnymi i śmiesznymi. Przy wspólnym stole zaśpiewaliśmy kolędy, te nowsze i te starsze. Nie obyło się również bez kolędy dla nieobecnych. Były potrawy wigilijne, opłatek, pachnąca lasem choinka, była i modlitwa.
Dziękujemy paniom z Koło Gospodyń Miejskich -𝓒𝓱𝓪𝓻𝔃𝓮𝔀𝓲𝓬𝔃𝓪𝓷𝓴𝓲 za przygotowanie wspaniałej wieczerzy wigilijnej. Jesteście Wielkie i i nasze "Azymutowe" serducho pełne miłości ❤ jest dla Was ! Dziękujemy seniorom z Klubu Seniora „Azymut” za pomoc w przygotowaniu wigilii. Dziękujemy Magdzie z Klubu Młodego Podróżnika ”Azymut” za piękne kolędy i oprawę wieczerzy. Bardzo dziękujemy, że w tak świetnym gronie mogliśmy przeżywać te piękne chwile. Wesołych Świąt..... Wesołych Świąt.

Zadanie współfinansowane zostało ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025. Edycja 2023.

01 znak podstawowy kolor biale tlo 1 aktywni