Jasełka u naszych Przyjaciół

W Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza Podleśna Przystań w Stalowej Woli tegoroczne Jasełka zostały połączone z Dniem Babci i Dziadka❤️❤️
Przedstawienie odbyło się na terenie placówki, w jednej z sal, która miała piękną scenografię i nagłośnienie. Dzieci, młodzież i opiekunowie, biorący udział w inscenizacji, nie tylko mówili
swoje teksty-role, ale również śpiewali kolędy i pastorałki do podkładanej melodii. W spotkaniu udział wzięli licznie przybyli goście – w większości babcie i dziadkowie, reprezentujący środowisko senioralne miasta, co bardzo ucieszyło dzieci i sprawiło im niemałą radość. Ogromnie wzruszała postać nowonarodzonego Jezuska, w którą wcielił się najmłodszy, kilkumiesięczny podopieczny Przystani.
Występujący w inscenizacji aktorzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role, prezentując przy okazji bardzo zmyślnie uszyte stroje i rekwizyty, oddające charakter poszczególnych postaci.

Myślę, że nie tylko my uczestnicy-widzowie, ale również kadra, personel i sami aktorzy byli dumni z efektów swojej pracy i sukcesu, jakie odniosły zaprezentowane seniorom Jasełka.
Występujący artyści za swój trud zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Na zakończenie dzieci złożyły przybyłym gościom życzenia i wręczyły każdemu własnoręcznie, pieczołowicie wykonane kartki-laurki z życzeniami oraz gipsowe aniołki. Po przedstawieniu zostaliśmy zaproszeni do sali obok, gdzie przy blasku choinki oraz w towarzystwie zaprzyjaźnionej pary: pana Stasia - akompaniującego na akordeonie i harmonijce
oraz pani Celinki, która śpiewała i recytowała swoje wierszyki, czekał na zaproszonych gości słodki poczęstunek. Z wielka radością zebrani włączali się, ku uciesze dzieciaczków, do wspólnej zabawy i śpiewania kolęd. Należy również wspomnieć, że duży wkład w przygotowanie spotkania miały również członkinie AZYMUT-u Senior w osobach Danusi Nawrockiej i Danusi Walczak, które zadbały o to, by za zebrane fundusze, wśród członków AZYMUT-u Senior, dokonać zakupu upominków dla podopiecznych Podleśnej Przystani.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń, uśmiechu i radości, zarówno po jednej jak i po drugiej stronie. Na pożegnanie obiecaliśmy sobie kolejne, tak miłe spotkania...
Grażyna Bogacz- Klub Seniora "Azymut".